SerbianHungarianEnglish
12.16.2018. Sunday
 
 
ASSOSIACIONS
 
Australian Open
International Association
of Ultrarunnera
 
2_2.jpg
Atletski Savez Srbije
 
2_4.jpg
Ultramaratonski Savez Srbije
 
2_5.jpg
Paligo Palus
Ultramaratonski klub
 
OUR SPONSORS
Mini Pani
SIBERIAN HEALTH


Entry list - 2018
01.15.2018.

6h:

  1. Dalibor Jovičić, Serbia
  2. Dejan Ubornji, Serbia
  3. Vukov Zorica, Serbia
  4. Boros Peter, Hungary
  5. Ilija Dedic, USA
  6. Siniša Božin, Serbia
  7. Saša Gacik, Serbia
  8. Edvard Halas, Serbia
  9. Laszlo Tigyi, Hungary
  10. Andrew Görgényi, Hungary
  11. Dražen Jovičić, Serbia
  12. András Görgényi, Hungary

12h:

  1. Bakó Gábor, Hungary
  2. Nikola Babić, Serbia
  3. Jagodic Tamás, Serbia
  4. Ivan Šunjevarić, Slovenia
  5. Nešić Marija, Serbia
  6. Jan Suhanek, Serbia


24h:

  1. György László, Hungary
  2. Jovica Stojanovski, Macedonia
  3. Miroslav Pajić, Serbia
  4. Šulja Mihal, Serbia
  5. Ksenija Bubnjević, Serbia
  6. Nenad Ivanović, Montenegro
  7. Nebojša Stefanović, Serbia
  8. Miloš Momčilović, Serbia
  9. Zahoran Janos, Hungary
  10. Valentina Nejković, Serbia
  11. Vladimir Dobrivojević, Croatia
  12. Ervin Mesaroš , Serbia
  13. Ivica Tasić, Serbia
  14. Velimir Miloš, Serbia
  15. Zdravko Baric, Bosnia and Herzegovina
  16. Ivan Miškeljin, Serbia
  17. Vukov Zorica, Serbia
  18. Zoran Marković, Serbia
  19. Zoran Dimov, Serbia
  20. Bojan Jocić, Serbia

50 km:

  1. Jiri Mirejovsky, Czech Republic
  2. Nemanja Mihajlović, Serbia
  3. Janković Zoran, Serbia
  4. Lazar Rišar, Serbia
  5. Marija Nešić, Serbia
  6. Zoran Tankosić, Serbia
  7. Biljana Bursać, Serbia
  8. Marko Jocić, Serbia
  9. Odobašić Tijana, Serbia
  10. Stambolija Miloš, Serbia
  11. Aleksandar Simeunović, Serbia

100km:

  1. Nermin Okanović, Bosna i Hercegovina
  2. Jovica Spajić, Serbia
  3. Popović Veljko, Serbia
  4. Nebojša Vujković - Cvijin, Serbia
  5. Borislav Bućan, Serbia
  6. Marko Nadvlački, Serbia
  7. Zoran Tankosić, Serbia

RELAY:

6h:

  1. Csiga Sprint Team, Hungary (Lászlóné Süveges, Mária Ápel)
  2. Elementa Marathon Team
 

12h:

  1. STOJKE I TRI PRASETA (Srđan Bogić, Damir Stojanov, Dalibor Horvacki)
  2. TRON